Tencent’ten Steam’e Rakip Geliyor!

Dünya devi holding Tencent, Gaming tarafında Çin’deki hakimiyetini dünya çapında geliştirmek için çalışıyor. Şimdi ise Tencent, WeGame’in uluslararası bir sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor.

Oyuncular için özel olarak geliştirilen bu platform, Steam ile çok fazla benzer özelliğe sahip. Oyuncuları sosyal bir ağda toplayan yazılım üzerinden arkadaşlıklar kurabilir, ilginç istatistik ve grafiklere ulaşabilir veya beğendiğiniz oyunları satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bu Yıl Steam’de En Çok Satılan Oyunlar Yayınlandı

WeGame

“WeGame’in Hong Kong versiyonu şu anda geliştiriliyor”

Tencent’ten bir sözcü Morning Post’a verdiği demeçte, “WeGame’in Hong Kong versiyonu şu anda geliştiriliyor” ve “Bu sürüm, denizaşırı kullanıcılar için mevcut olacak ve bu platformu küresel pazara daha fazla Çinli oyun getirmek için kullanacağız.” dedi.

South China Morning Post tarafından bildirilene göre, mağaza ve sosyal platformun bir global versiyonu, Hong Kong’da hayata geçirilecek. Bu atağın ana amacı Çin dışındaki oyunculara ulaşmak ve yurtdışındaki oyunculara Çin oyunlarını tanıtmak için olduğu görülüyor.

Yine kaynağa göre WeGame, indirilebilen 220 farklı oyuna sahip. Bu rakama, bu yıl Nisan ayı itibarıyla platformda iki milyon kopya sattığı söylenen Don’t Starve Together da yer alıyor. Dünya devi Tencent, League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, PUBG ve Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games’in sahibi olma unvanına sahip.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir