Saints Row The Third Oyun İncelemesi

Selamlar!

Bu yazımda Saints Row The Third nedir,ne değildir,nasıldır almaya değer mi ona bir inceleyeceğiz.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu yazıyı yazarken benim genel hedefim bir oyunu %100 tamamlamak olduğunu belirtmeliyim. Eğer ki bir oyunu oynuyorsam o oyunu her şeyiyle bitirmeye oynarım ve tüm başarımları, yan hikayeleri vesaire oynarım.Bu oyunda %100 progress (Başarımlar,oyun içi görevler vesaire) hedefimi henüz tamamlamadım,ana hikaye görevlerinin hepsi bitti ve şu an sadece başarım toplama ve yan görevlerin tamamlanması kaldı.

Oyun görev bakımından epey zengin,yaklaşık 25-30 kadar ağır ana görev var ve baya zor yan görevler var.Ben oyunu Solo/Hardcore modunda bitirmeyi göze aldım,oyunun ana hikayesini bitirince fark ettim ki ayarlardan oyunun zorluğu değiştirilebiliyormuş.Pişman değilim çünkü çok zevkliydi!

Oyunun sıkıntılı 2 yanını gördüm.Oyun +16 tagını dibine kadar hak ediyor(hatta +18).Oyun ağır cinsellik ve küfür içeriyor.Ayrıca çok kötü bir homie(Yoldaş) yapay zeka sistemi var,snatch hard görevini bitirene kadar canım çıktı ve hepsi o getirmem gerekenlerin istediğim şekilde gelmemesiydi.Benim açımdan tek sıkıntısı bu.

Oyun hatrı sayılır şekilde eski bir oyun,2011’in sonunda çıkmış bir oyun ve buna rağmen epey sağlam grafikleri var,zamanına göre BAYA iyi.

Oynanış bakımından fazla söze gerek yok,oynaması aşırı zevkli,arabayı kullanması da aşırı derecede kolay diyebilirim.

Oyunu hard core dayken bitirdim demiştim,ve oyun AŞIRI zevkli,sadece pistol kullanarak bitirebiliyorsunuz oyunu, pistoller full upgrade yapıldığında çok güçlü oluyor ve helikopterleri dahi indirebiliyorsunuz.

Ve gelelim karakter yaratma ekranına,her türlü şeyi yapabiliyorsunuz karakter yaratmada.Yara izi,makyaj,yüzünüzün her şeyini ayarlayabiliyorsunuz.Karakterinizi tamamen size özgü yapabiliyorsunuz ve bu mükemmel ötesi bir olay olduğu kanısındayım.Karakter yaratma ekranı Sims serisi ile kapışır deyim anlayın siz.

İşte böyle dostlar,oyun aşırı zevkli,indirime girdiğinde aşırı ucuza getirebiliyorsunuz ve parasını dibine kadar hakediyor. Ben oynadım beğendim, size de tavsiye ederim!

Ayrıca oyun hint aksiyon filmleri gibi,oyunun ilk bölümünde uçaktan atlıyoruz,havada düşmanlarımızı tarıyoruz,yere doğru inip arkadaşımızı kucağımıza alıyoruz,sonra tekrar saldırdıklarında tekrar onu atıyoruz ve havada adamları tarıyoruz,sonra tekrar kurtarıyoruz arkadaşımızı.

Oyunda zombi adası falan var,zombilerle kapışabiliyorsunuz. Oyun cıvık bi oyun kısaca,

Puanlama:

Oynanabilirlik,hikaye,grafikler,karakter özelleştirme,oyun motoru gibi her şeyi hesaba katarsak ben bu oyuna 8/10 verirdim.Oynayın oynattırın.

Oyun ile ilgili yakın zamanda foruma bazı guide’lar atacağım. Eğer ki yapamadığınız yer olursa aşağıda yorum olarak yada forumda özel mesaj olarak atabilirsiniz!

Paylaş:

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir