Red Dead Redemption 2’nin İlk Oynanış Videosu Yayınlandı!

Red Dead Redemption 2’nin ilk oynanış videosu sonunda yayınlandı ve bizleri oldukça tatmin etti. Uzun zamandır bu videoyu bekleyen biri olarak, videoyu baştan sona soluksuz izledim. Oldukça mutlu olduğum ve beğendiğim kısımları sizinle paylaşacağım.

Oyun 1800’lerin sonlarında Amerika’da geçiyor. Karakterimizin adı Arthur Morgan ve kendisi bir kanun kaçağı. Van der Linde ismindeki çetenin çok saygın bir üyesi olarak oynayacağımız Red Dead Redemption 2’nin grafikleri gerçekten dudak uçuklatan, ağız sulandıran yapıda. Grafikleri geçecek olursak, oyunun iyi yapmak istediği çok şey var. Rockstar şimdiye kadarki en iyi açık dünyayı yapacaklarını söylüyor. Sadece açık bir dünya değil, aynı zamanda derin bir dünya olacağını söyleyen stüdyo, haritanın oldukça büyük, birçok farklı iklimden ve bitki örtüsünden oluşacağını söylüyor. Açık dünyanın canlı olduğunu “yaşayan” karakterlerle gözümüze sokacak olan oyun bu sayede sizi hikayenin içine rahat bir şekilde sokacak.

İlginizi Çekebilir: PUBG Xbox One Sürümü İncelemesi!

Oyunda bir çetemiz olduğunu söylemiştik. Bu çetenin yaşadığı bir üssümüz var ve bu üste çeşitli aktiviteler yapabiliyoruz. Oyun oynamak, sohbet etmek onlara yemek getirmek gibi. Üssümüzdeki insanlarla zaman geçirdikçe bizimle sırlarını ve çeşitli şeylerini paylaşıyorlar. Bu da oyun içerisinde daha fazla ilerleme kaydetmemizi sağlıyor. Ayrıca aç kalmamaları için yemek getirmemiz şart ki burada oyunun avlanma özelliği devreye giriyor. Rockstar, Red Dead Redemption 2’de yaşayan, gerçekçi bir ekosistem olduğunu söylüyor. Tozlu Amerika topraklarında avcılardan avlara birçok farklı hayvan çeşidi bulunmakta. Bu hayvanları avlayarak kampınıza götürebilir ya da satarak gelir elde edebilirsiniz.

 

Oyunun seçim kısımları oldukça ağır basıyor. Kiminle dost kiminle düşman olacağınız, kimi öldürüp kimi kurtaracağınız, suç işleyen birini gördüğünüzde ona ne yapacağınız gibi onlarca seçenek var. Açık dünyaya ve görevlere yedirilmiş bu seçimler sizin oynayışınızı derinden etkileyecek.

Video oldukça etkileyici ve tanıtımların sadece ilki. Bundan sonra birçok tanıtım videosu gelecekmiş ve sıradakinin konusu Görevler, Aktiviteler, Düşman Çeteler, Soygunlar ve yapabileceğiniz diğer şeyler olacakmış. Sıradaki videoyu sabırsızlıkla bekliyoruz!

Paylaş:

Mustafa Aydemir

Dokuz Eylül'de İngilizce Öğretmenliği okuyan, oyun ve müzik hastası birey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir