Yeni Dust 2 Nasıl Olacak ?

Herkese merhabalar.

Bildiğiniz gibi uzun süre önce Dust 2 aktif mapler arasından kaldırıldı. Ve bu konu gündeme oturdu bir çok video, makale yazıldı fakat biz neden şuanda bu konuyu ele alıyoruz ? Aslında clickbait yapmak yerine işin aslını öğrenip sağlam teorileri size sunmayı ve kaliteli bir haber yapmayı amaçlıyoruz. Şimdi teorilerimiz neymiş hep beraber bakalım.

Bundan daha önce yine bir harita aktif hizmetlerden kaldırıldı ve yenilenmesi hakkında bi sürü haber çıktı. Banana değişecek side lar yenilencek hikaye farklılık gösterecek diye söylemler olmuştu. Aslında o söylemler doğru da çıktı. A side genişledi arkasındaki kapı deseni biraz açıldı ve içeriden silahlar gözüktü, polisler özel hareketler timi kostümü ile kuşatıldı felan. Dust 2 de bu şekilde bir yenilik yapmaları aslında pek de hoş olmaz çünkü en çok oynanan map orası. Oranın hikayesini veya ciddi şekilde oynayış tarzımızı değiştirecek bir düzenleme yapılması için Valve’ın sağlam bir fikri olması lazım. Şayet olmazsa aklımızdaki fikir ”olum lan acaba hep Dust 2 oynuyoruz başka maplar öğrenelim diye mi yaptılar acaba”olabilir. Fakat yeniliklerden olumlu baktığımız kısım görüntü iyileştirilmesinin olması. İnferno da görüntü iyileştirilmesi yapılmıştı neden Dust 2 de yapmasınlar ki ? Elbet de aşırı derecede modern olmasını bekleyemeyiz değil mi ? Sonuçta en çok FPS aldığımız yer orası. Bilgisayarı kötü olanlar bunu bahane ederek Dust 2 oynuyorlar. Ana şemaya bakıldığında kumluk cami gibi minareleri olan bir bölgedeyiz o yüzden modernlik bence beklenemez fakat son zamanlarda olan turnuvalarda yaşanan akılda kalıcı bir olay varsa onun hatırası işlenebilir. Tabi ki bu yenilikleri Valve her şeyi sakladığı gibi bunu da saklıyor. Umarım fikir edinmenize yardımcı olmuşumdur.

Paylaş:

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yeni Dust 2 Nasıl Olacak ?” için 7 yorum

 • 02/03/2017 tarihinde, saat 12:32
  Permalink

  Bence sadece grafik duzeltmesi olucak okadar…

  Yanıtla
  • 02/03/2017 tarihinde, saat 18:40
   Permalink

   Belirttiğimiz gibi hiç bir şey kesin değil sır gibi saklanıyor.

   Yanıtla
 • 02/03/2017 tarihinde, saat 12:34
  Permalink

  Güzel makale sitenizi takip ediyorum. Başarılar.

  Yanıtla
  • 02/03/2017 tarihinde, saat 18:39
   Permalink

   Makalemizi beğendiğiniz için ve sitemizi takip ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • 02/03/2017 tarihinde, saat 12:34
  Permalink

  Unk4ast yazılarına bayılıyorum dostum.

  Yanıtla
 • 02/03/2017 tarihinde, saat 15:20
  Permalink

  Siteniz cok guzel adamsiniz siz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir