Türkiye’nin en büyük oyun geliştirme şirketleri

Türkiye’nin en büyük oyun geliştirme şirketleri nelerdir? Ülkemiz de oyun geliştirme şirketleri var mı? Türkiye’nin oyun yazan firmaları hangileri? gibi sorularınızın cevabı haberimizde. Ülkemizde de oyun geliştiren büyük firmalar bulunuyor.

Ülkemiz de oyun geliştiren firmalar nelerdir?

Ülkemiz de yer alan oyun şirketlerini sizler için derledik. Oyun şirketleri her geçen gün artıyor ve artmaya da devam edecek gibi görünüyor. Oyun şirketleri ne gibi oyunlar yazdı yada bu oyunların popülerlikleri hangi konumda detaylar haberimizde.

Oyun şirketleri her geçen gün büyümeye devam ettikçe oyunların kalitesi ve kullanıcı sayılarında da bir hayli artış olduğu belli. Bahsettiğimiz oyunlar sadece bilgisayar ve konsol oyunları değil, mobil oyunlarda kullanıcısı sayısını artıran bir diğer alan.

Türkiye’deki oyun firmalarını sıralayacak olursak eğer sıralamamız şu şekilde.

1. TaleWorlds Entertainment

Bu firma 2005 yılında Ankara’da kurulan video oyunları geliştiren bir şirkettir. Mount & Blade, PC Gamer Magazine’in “Tüm Zamanların En İyi 100 PC Oyunları” listesindeki çoklu yerleşimler dahil olmak üzere piyasaya sürülmesinden bu yana çok sayıda ödül aldı. Takım şu anda çok beklenen devamı olan Mount & Blade II: Bannerlord’u geliştiriyor.

türkiye mobil oyun geliştiren şirketler

2. Gram Games

Gram Games şirketi ise 2012 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şirket genelde eğlenmek ve bu eğlenceyi dünyanın en iyi oyun ve ürünlerine dönüştürmek için bir oyun geliştirme stüdyosu. Genelde mobil oyunlar üreten bu firmanın ise 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Merak edenler için şirketin toplamda iki tane ofisi bulunmaktadır. İkinci ofisi ise Londra’da yer almaktadır.

türkiyenin en büyük oyun şirketleri, türk oyun firmaları

3. Panteon

2004 yılından itibaren oyun geliştiren deneyimli bir ekip tarafından Türkiye’nin ilk tarayıcı tabanlı oyunu ‘Savasim’ (2004), Son Savaş (2008), Orta Doğu Savaşı (2009) gibi başarılı yapımların ardından 2012 yılında kurulmuş bir oyun firmasıdır. Firmanın Ankara ODTÜ Teknokent’te bir ofisi bulunmaktadır.

panteon oyun şirketi türkiye

Paylaş:

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir