Spider Man Oyunundan Muazzam Bir Video Daha Geldi!

Insomniac Games tarafından geliştirilen Playstation 4 Özel Oyunu Spider Man’den yeni bir video yayınlandı. Bu videoda oyunun açık dünya özelliklerine değinildi ve söylemeliyim ki, muazzam duruyor.

2004’te yayınlanan Spider Man 2 oyunundan beri iyi bir Spider Man oyunu oynadığımı hatırlamıyorum. Özellikle The Amazing Spider Man’ler ağzımda oldukça kötü tatlar bırakmıştı. Bu oyunların güzel olmamasının sebebi gerçekten güzel yapılmamaları mı yoksa bizim bu oyunların aynısını daha önce onlarca kere görmemiz mi bilmiyorum açıkçası. Evet, Spider Man’in onlarca oyunu var ve aralarından çok azı gerçekten güzel oyunlar.

İlginizi Çekebilir: Assassin’s Creed Odyssey’in Yeni Videosu Yeni Özellikleri Açıklıyor!

Spider Man’in artık oyunu çıkmaz, oyuncular bu formülden sıkıldı, artık hep aynı şey derken Insomniac ve Sony risk alarak yeni bir Spider Man oyunu geliştirmeye başlamıştı. Risk alarak diyorum çünkü hala büyük bir kesim oyuna ön yargıyla bakıyor ve oyunun eski Spider Man’ler gibi vasat olacağını düşünüyor. Ben böyle düşünmüyorum çünkü oyun her videoda beni etkilemeyi başarıyor. Batman Arkham serisine benzeyen dövüş mekanikleri, Sunset Overdrive’ın üstüne katılmış parkur mekanikleri, muhteşem grafikler, akıcı oynanış, güzel villainlar ilginç hikaye derken ben eksik bir kısım göremiyorum.

 

Oyunun Açık Dünya Ögeleri Harika Duruyor!

Bu son yayınlanan videoyu da gördükten sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki, ben böylesine akıcı bir parkur sistemini sadece Sunset Overdrive’da gördüm. O da zaten yine Insomniac’ın oyunuydu. Demek istediğim şey şu, Insomniac bu işi iyi yapan bir firma ve böylesini büyük bir işi batıracaklarını sanmıyorum. Oyunu heyecanla bekliyor ve çıkmasını iple çekiyorum.

Paylaş:

Mustafa Aydemir

Dokuz Eylül'de İngilizce Öğretmenliği okuyan, oyun ve müzik hastası birey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir