PUBG Yaptığı Hatadan Dolayı Oyunculara Hediye BP Veriyor!

Son aylarda popülaritesi iyice düşüşe geçen Playerunknown’s Battlegrounds yani kısa adı ile PUBG, kullanıcıların gözünde değer kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde oyun içinde yer alan kullanıcıların çoğunu hiçbir sebep yokken banlamasının ardından sosyal medyada ortalık karışmıştı.

Bu sebepsiz ban olayının ardından anti-hile sisteminin geliştiricisi BattlEyeve oyunun kendisi tarafından yapılan açıklamalar ile bir hata sonucu oluşan bu durumun en kısa sürede ortadan kaldırılacağını belirttiler. Belirli bir sürenin ardından beklenilen oldu ve “suçsuz” olan oyuncuların PUBG banı kaldırıldı.

Tabi ki oyuncular bu olayın ardından tepki göstermeye devam ettiler. Bu tepkiler genellikle oyunun bug’larla ve hileciler ile dolu olduğu konusunda geliyor. Geliştirici taraftan ise bu sorunları çözmek için çalıştıkları geri bildirimini yapıyorlar.

PUBG Bedava BP Dağıtıyor!

Yanlışlıkla oyundan banlanmış oyuncuların mağduriyetlerini telafi etmenin bir yolu olarak PUBG Corp, Playerunknown’s Battlegrounds’ın oyun içi para birimi olan BP’yi bedava olarak dağıtıyor. Şirket 20.000 BP’yi bu hatadan etkilenen kullanıcılara bedava olarak veriyor. Geliştirici, yanlışlıkla yasaklananlardan biriyseniz, BP’nin hesabınızda görünmesi gerektiğini söylüyor.

Bu özür hediyesini almaya hak kazanmak için, aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekiyor:

  • 3.8.38.15 oyun sürümü ile 16 Haziran, 20:00 – 22:30 CEST saatleri arasında oyuna giriş yapmak.
  • Yanlış bir tespit sonucunda oyundan banlanmak.
Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir