Ghost Recon Wildlands Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ghost Recon Wildlands oyununun tanıtım videosunu sitemizde daha önce yayınlamıştık. Buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise bu oyunu almadan önce bilmeniz gereken bazı özelliklerden bahsedeceğiz.

Oyun bilim-kurgu silahları ya da sizi ileri uçuracak gelişmiş teknoloji ve cihazlar içermeyecek – bir gerçekliği temel alan bir hikaye ve bunu tamamlayacak her şeyi yapan bir ortam bekliyor olacak.

Ghost Recon Wildlands‘ın Bolivya’sı büyük, oyunun kendisi, Ghost Recon serisinin açık dünya çeşitliliğiyle ilk olmasını sağlıyor. Bazı kaynaklara göre, Ubisoft‘un şimdiye kadar yapmış olduğu en büyük açık alanı var ve bunun doğru olup olmadığını ispatlamak için kesin istatistiklerimiz yokken, oyun içi haritanın olduğu gibi değişeceğini de biliyoruz. Karlı dağlardan ve yeşil alanlardan, gür ormanlara, kurak, çöl benzeri alanlara kadar, oyuncuların keşfedip hayran oldukları 11 tür arazi var.

Görünüşe göre Ubisoft, Wildlands‘ın Bolivya’sını en iyi ortam ve mümkün olan oyun içi haritaya dönüştürmek için inanılmaz bir çaba gösterdi. Bunu söylüyoruz, çünkü Ubisoft, raporlara (ve geliştiricilerin iddialarına) göre, Bolivya’nın görünüşüne ve sesine bakarak, ortam ve atmosferi doğru bir şekilde hissettirmek için aslında çok fazla araştırma yaptı. Otantik bir Bolivya atmosferi beklememiz söylendi ve Ubisoft gerçekten harika bir ambiyansa sahip büyük, iyi tasarlanmış bir haritayı gerçekten bir araya getirebilirse, özel bir şey haline gelebilir.

Wildlands‘dakine benzer bir haritanın bulunduğu tahmin ediliyor, açıkçası seçilecek oyuncular için çok sayıda çapraz seçenek olacaktı. Ghost Recon Wildlands, helikopter, cip ve tanklardan bisikletlere, kumul arabalarına ve hatta çılgın earthmovers’a kadar uzanan, haritanın havasını, suları ve manzaralarını dolaşmanıza yardımcı olmak için altmıştan fazla araçtan övünüyor.

Ubisoft‘un Wildlands‘ın oyun dünyasını mümkün olduğunca canlı tutmaya çalıştığı tartışmaya paralel olarak, hava durumu hakkında konuşalım. Hayalet Recon Wildlands, şiddetli yağışlar, kar, rüzgar fırtınaları ve neye sahip olduğunuz gibi dinamik bir hava döngüsüne (ve bir gece ve gündüz döngüsüne de) sahip olacak ve bunların hepsi, taktiklerinizi ve görevlerinizi etkiliyor.

Rakamlara inanılırsa, oyuncuların kilidini açmaları ve kullanmaları için Ghost Recon Wildlands‘da 100’den fazla ekipman bulunuyor. Madenlerden uçaklara, C4’e kadar uzanan, oyuncuların emrinde çok miktarda malzeme olacak. Düşman üslerini kapsamaya yönelik dronları kullanmaktan, bombaları dikkat ederek dağıtmaya kadar, bu ekipmanın kullanımı ile oyuncular her çeşit stratejiyi ve taktikleri seçebilir durumda olacak.

Paylaş:

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir