Discord Steam’e Rakip Olmaya Geliyor!

Discord, dijital oyun mağazası açarak Steam’e rakip oluyor! “Chat” denince oyuncuların aklına gelen ilk yer olan Discord, Discord Store adıyla dijital oyun mağazası açıyor. Mağaza şu anda beta sürecinde ve şu an sadece 50.000 kullanıcı ile kısıtlanmış durumda. Ayrıca mağaza, şu an için sadece Kanada ile sınırlandırılmış.

İlginizi Çekebilir: Red Dead Redemption 2’nin İlk Oynanış Videosu Yayınlandı!

Discord elbette Steam kadar büyük bir oyun skalasına sahip olmayacak. Daha çok bağımsız oyunlar ve Steam’e gelmeyen yeni oyunlardan oluşacak. Ayrıca Discord Nitro kullanıcıları birçok oyuna ek ücret ödemeden sahip olabilecek. Tabi bu oyunların da çok büyük oyunlar olmasını beklemeyin. Ayrıca mağazada, “İlk Önce Discord’da” isimli bir kategori olacak ve bu kategoride başka bir platforma çıkışını yapmamış, sadece Discord’dan oynayabileceğiniz oyunlar bulunacak. Böylece Discord, bağımsız yapımcılara daha fazla destek vermiş olacak.

Discord Hem Oyunculara Hem de Bağımsız Geliştiricilere Destek Olacak!

Oyuncuların her gün kullanacağı bir platform kurmak istedik ve bunu “para kazanmayı” odak noktasına koymadan büyütmek istiyoruz! Şu an 150 milyon Discord kullanıcısı var bu yüzden zamanlamamızın iyi olduğunu düşünüyoruz. İnsanları reklamlarla oyalamak istemediğimizi biliyorduk, bu da bize iki seçenek bıraktı; Kozmetik ya da İçerik. Nitro bizim kozmetik aşamamızdı, şimdi ise oyunlar ve üyeliklerle içerik aşamasını tamamlamayı umuyoruz.

Beta’nın ne zaman biteceği hala belli değil fakat Discord ekibi gelişmeleri bizlerle paylaşaklarını söylüyorlar!

 

Paylaş:

Mustafa Aydemir

Dokuz Eylül'de İngilizce Öğretmenliği okuyan, oyun ve müzik hastası birey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir