Bilgisayarda Oynanabilen 5 Mobil Aksiyon Oyunu

Mobil oyunların hayatımıza iyi girmesiyle, insanlar bilgisayar veya konsol tarafındaki oyunları tercih etmeyi bırakmaya yavaştan başladı. Grafikleri oldukça gelişen oyunlar, emulatörler yardımı ile bilgisayarda da popüler hale geldi. Durum böyle gelişince mobil oyun geliştiriciler bile kendi emulatörlerini yayınlamaya başladılar. Biz de sizler için 5 mobil aksiyon oyunu ele aldık.

İşte biz de bu listemizde akıllı telefonlardaki oyunlar bilgisayarda oynama için gerekli olan tavsiyeleri vereceğiz.  Ayrıca mobil oyunları bilgisayarda oynamak istemiyorsanız bile, bu liste sayesinde en iyi ve popüler mobil aksiyon oyunlarına ulaşabileceksiniz.

Garena Free Fire bilgisayarda oynama
Garena Free Fire bilgisayarda oynama

Garena Free Fire

PUBg Mobile klonlarından biri olan Free Fire, başarıya ulaşan klonların arasına giriyor. Aşırı iyi olmayan görüntü kalitesi daha düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda veya telefonlarda oynanmayı rahatlaştıracaktır. Rakipleri Rules of Survival ve PUBG Mobile’dan oynanış olarak biraz daha rahat olan oyun, ilk beş mobil Battle Royale sıralamasına girebilecek seviyede.

Garena Free Fire’ı bilgisayarda oynama için buraya tıklayabilirsiniz.

Sniper 3D Assassin bilgisayarda oynama
Sniper 3D Assassin bilgisayarda oynama

Sniper 3D Assassin

Soğuk kanlı bir keskin nişancıyı canlandırdığımız bu oyunda sadece yetenekli oyuncular ilerleyebilecek. Yüzlerce farklı senaryonun yer aldığı oyunda, bir gün bir rehinin hayatı için santimetreler ile birini öldürecekken, diğer bir gün para karşılığında bir mafya liderini öldüreceksiniz.

Güncellemelerine hızla devam eden Sniper 3D Assassin bilgisayarda da oynanım keyfini sürdürecek gibi görünüyor. Bluestacks ve Sniper 3D Assassin’i bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Critical Ops bilgisayarda oynama
Critical Ops bilgisayarda oynama

Critical Ops

En iyi mobil FPS oyunları arasında kesinlikle yer alacak olan Critical Ops bu listenin olmazsa olmazlarındandı. Bu oyun için CS: GO’nun mobil versiyonu dersek doğruya aşırı derecede yaklaşmış oluruz. Birer Terörist ve Anti-Terörist takımının yer aldığı oyun, ölüm maçı, bomba imha ve silah yarışına benzer modlara sahip. Ayrıca silahların sahip olduğu görsel ve fiziksel özellikler oynanabilirliği arttırmış.

Geliştirme ve yama durumlarını oyuncuları ile biraz daha açık paylaşan ekip, herkese açık bir Trello listesine sahip. Espor tarafında da orta halli adımlar atmaya başlayan oyun, 40.000 dolarlık ödül havuzuna sahip bir turnuvayı 23 ile 24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Critical Ops’u bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

PUBG Mobile bilgisayarda oynama
PUBG Mobile bilgisayarda oynama

PUBG Mobile

Sıra son zamanların en popüler mobil oyunu olan PUBG Mobile’a geldi. 2018’in Mart ayında dünya çapında yayınlanan oyun, mobil oyun sektöründe bir patlama etkisi yarattı. Geliştirici ekibin üstün başarısı ile oyun, grafik seviyesinde çok az bir kayıpla mobil dünyasına uyarlanmıştı.

Bilgisayarda ve konsollarda ortalığın tozunu attıran oyun Bluestacks yardımı ile bilgisayarı kaldırmayan oyuncuların PUBG oynamasına yardımcı olacak. Buraya tıklayarak bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Modern Combat 5: Blackout bilgisayarda oynama
Modern Combat 5: Blackout bilgisayarda oynama

Modern Combat 5: Blackout

Efsane mobil oyunlar serilerinden bir diğeri olan Modern Combat 5: Blackout, Bilgisayarda Oynanabilen 5 Mobil Aksiyon Oyunu listemizin son üyesi oldu. Gameloft’un yayıncılığını yaptığı oyun 2014 yılında piyasaya sürülmesi ile oyuncuları kendine hayran bırakmıştı.

Sağlam bir hikayeye sahip oyun, Caydan Phoenix, Sophie Daviau ve Isaac Tukura’nın hikayesini oynama devam ediyoruz. Çok oyunculu bir ayağı da olan Modern Combat 5: Blackout’u bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir