Battlefield 1’in Xbox One X Güçlendirmesi Göz Kamaştırıyor!

Battlefield 1‘e çok uzun zamandır büyük heyecanla beklenen Xbox One X güçlendirmesi sonunda geldi. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, Playstation 4 Pro ile karşılaştırdığımızda gözle görülür bir çözünürlük ve kare saniye oranı farkı var.

Digital Foundry‘den gelen açıklamalar üzerine, Xbox One X’teki çözünürlük gerçek 4K’ya kadar çıkabilirken, Playstation 4 Pro en fazla 2816×1584 çözünürlüğü görmekte. Battlefield 1 ise Xbox One X’te dinamik çözünürlük ölçekleyici kullanarak 60 FPS’i bulmak için çözünürlükten biraz feragat ediyor.

Peki Xbox One X gerçek 4K çözünürlük verebilirken Battlefield 1’de neden hem 4K’yı hem de 60 FPS’i yakalayamamış? Söylenenlere göre Xbox One X daha iyi performans verebilecekken, DICE biraz kolaya kaçarak bu güçlendirmeyle yetinmiş.

İlginizi Çekebilir: Call of Duty Black Ops 4’ün Multiplayer Beta Tarihleri Açıklandı!

Battlefield 1’e gelen bu güncelleme oyunun hem tek kişilik modunu hem de çok oyunculu modunu kapsamakta. Hatta oyunun 60 sabit FPS’inin çok oyunculu modda daha tutarlı olduğu söyleniyor. Yani artık çok oyunculu modda 60 FPS’te oyunu yağ gibi oynayabilirsiniz. Bu hem oyun kabiliyetinize hem de oyun zevkinize doğrudan etki edecektir.

Battlefield 1 Xbox One X’te nasıl görünüyor?

 

Fakat güncellemeden sonra şöyle bir sıkıntı çıkmış. Eğer oyunun çok oyunculu modunda oynarken aynı zamanda Xbox Live Party ile arkadaşlarınızla konuşmaktaysanız, oyunda ciddi FPS düşüşleri ve performans sıkıntıları çıkıyormuş. Bunu kısa zamanda gelecek bir güncellemeyle çözeceklerini umuyoruz.

Siz Battlefield 1’in Xbox One X güçlendirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Paylaş:

Mustafa Aydemir

Dokuz Eylül'de İngilizce Öğretmenliği okuyan, oyun ve müzik hastası birey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir