Assassin’s Creed Odyssey’in Yeni Videosu Yeni Özellikleri Açıklıyor!

Assassin’s Creed Odyssey için “Behind the Odyssey” isimli bir video yayınlandı. Ve söylemem gerek ki, beni son zamanlarda en çok şaşırtan oyun videosu oldu.

Assassin’s Creed serisini ilk oyundan beri oynayan ve ilk oyunlara hayran kalan biri olarak, Origins’e 1 saat bile dayanamamıştım. Oyun farklı bir şey denemişti ama denediği her şeyi o kadar kötü yapıyordu ki, böyle bir rezaletin piyasaya nasıl sürülebileceğini aklım almıyordu doğrusu.

İlginizi Çekebilir: Playstation 4 Kutulu Oyunlarda İndirim!

Assassin’s Creed Odyssey’in ilk videolarını izlediğimde de tepkim aynen “Ee bu Origins’in aynısı” olmuştu. Oyun zerre kadar ilgimi çekmemişti ve hayatım boyunca oynamayı düşünmüyordum. Fakat yayınlanan bu video her şeyi değiştirebilir.

Oyunun RPG Mekanikleri Hiç Fena Durmuyor!

Behind the Odyssey ile oyunun RPG mekaniklerine dikkat çekmek istemişler. Oyunun seçim mekaniklerine özellikle dikkat çekerken aynı zamanda oyunun birden çok sonu olduğunu da belirttiler. Fakat asıl değinmek istedikleri nokta seçimler ve oyunun sonları değilmiş. Oyunun içinde, sadece oynayışınızla yapabileceğiniz seçimlerden bahsediyorlar. Oynanışın içinde birçok seçim ve sonuç olacakmış. Atena’lılara mı yardım etmek istiyorsunuz? Yoksa Spartalılara mı? Her şey sizin oynanışınız içinde yön bulacak ve bunlara yön veren kişi de tamamen siz olacaksınız. Oyun beni burada yakalamayı başardı iyice. Oynanışın iyi olacağını zaten düşünmüyorum çünkü oyun Origins’le birebir aynı duruyor fakat eğer hikayeden vurmayı başarabilirlerse, oyun ağzımda o kadar da kötü bir tat bırakmayacaktır. Hikaye ve diyalog seçimleri, oyun içi seçimler, bunlar Assassin’s Creed için oldukça büyük adımlar. Umalım da batırmasınlar.

Paylaş:

Mustafa Aydemir

Dokuz Eylül'de İngilizce Öğretmenliği okuyan, oyun ve müzik hastası birey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir