Quadro Ekran Kartı Nedir ?

Herkese merhabalar.

Eğer bu makaleyi okuyorsanız aklınızda neden bu kadar pahalı bir ekran kartı var veya neden oyuncu bilgisayarlarında bu pahalı kartı kullanmıyorlar diye bir soru olması olası bir durum. Şimdi esasında ne için kullanıldığına geçelim

Kullanım Amacı 

Kullanım amaçları oyunlar için değil renderlamak içindir. Şirket bilgisayarlarında kullanılan ağır yüke mağruz kalmaya dirençli olan bu ekran kartları genelde 3D çizim gibi programları kullanırken kullanılıyor. Yani oyun oynamak için değil oyun üretmek, video çekmek için değil video editlemek için üretildiler. Fakat oyunlarda berbat bir performans çıkaracağınızı dile getiremeyiz, mola arası iş bitişinde biraz eğlence için oyun oynatacak güce sahip. Fakat dilerseniz hem GTX serisinden hemde Quadro serisinden ekran kartı seçerek hem profesyonel oyun oynayıp hemde işinizi yaparak patronunuzu memnun edebilirsiniz.

Paylaş:

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir