Wraeclast Tarihçeleri Bölüm 1:Vaal Irkı

öLÜMÜN SENİN ANLAYIŞINA İHTİYACI YOKTUR,SADECE SADAKATİNE İHTİYACI VARDIR

-kRALİÇE ATZİRİ

“Mahvolmuşların toprağı” olarakta bilinen Wraeclast bilinen veya bilinmeyen birçok ırka ev sahipliği yapmıştır.Vaal ırkı bunların en eskisidir ve modern zamanlarda neredeyse unutulmuştur.Bu ırk tarafından inşa edilen “Vaal Döküntülerinde” tuhaf,kokuşmuş derin bir karanlık hüküm sürmektedir.Bu döküntülerde vaal ırkı tarafından yapılmış bazı “yapımlar” bulunmaktadır.Bu yapımlar incelendiğinde vaal ırkının biyolojik ve “büyüloji” alanında ilerlediği düşünülüyor.

Maji’nin Göz Yaşları

Vaal ırkı bilindiği kadarıyla ilk “Erdem Taşlarını” kullanan ırk. Icius Perandus tarafından ayrıca “Maji’nin Göz Yaşları” olarakta bahsedilir. Ayrıca Icius Perandus “Vaal Erdem Taşları ve büyüloji konusunda İmparatorluktan ve onun “Taş Ustalarından” çok daha ilerdedir” şeklinde devam eder sözlerine. Ayrıca Siosa adlı bir “Karui” kütüphanecisi’nin çevirisinde bütün bu ErdemWraeclast’ın HaritasıTaşlarını Vaal’ın geleceğini “güvenceye” almak için “Doryani’nin Beşiği” adlı bir yerde topladığından bahsedilir.Beşiğin doğası ve amacı hakkında herhangi bir belgeye sahip değiliz. Eramir adlı eski bir kütüphaneci erdem taşları Vaal ile başladığını söyler ve yine Siosa tarafından “Taş Kültürünün” en az vaal kadar eski olduğu söylenmiştir.

Atziri ve Doryani

Vaal’ın son kraliçesi’nin ismi Atziri diye bilinir.Atziri kendisine karşı gelen herkesi “kurban” ettiği yazılır.Doryani adlı buyuloji uzmanının sürekli müşterisi olduğuda biliniyor. Doryani hakkında elimizde pek bi’ bilgimiz ancak bildiğimiz kadarıyla ilahi bir yetenek ve zekaya sahip olduğu bilinmektedir.

Kraliçe Atziri bildiğimiz kadarıyla ölümsüzlüğü ve sonsuz gençliği istiyordu.Bu fikri bi Vaal soylusu ve gizli seri katili Zerphi tarafından esinlenmişti. Zerphi’nin 168 yıl yaşadığı biliniyordu ve bilindiği kadarıyla 168 yaşında gibi değil 20 yaşında gibi gözüküyordu.Bilindiği kadarıyla Zerphi bir şekilde kurbanlarının gençliğini çalıyordu.Bu düşünceyi yeniden canlandırabilmek için Atziri sayısız kişiyi bunu araştırmak için görevlendirdi. Muhtemelen bu Vaal ırkının sonunu getirecek bir görevdi.Başarılı oldu mu? Sonraki yazımda bundan da bahsedeceğim. Ancak şu anki bazı sürgünlerin onu gördüğüne dair dedikodular var.Kim bilir?Zaman wraeclast’ta tuhaftır ve hiçbir şey belli değildir!

Sonraki yazımda Vaal Irkının sonunun nasıl geldiği hakkındaki dökümanları ve Azmeri Irkı hakkındaki bilgileri vermeyi planlıyorum.Belki arada kimdir nedir hakkında bilgiler verme ihtimalim de var.

Vaal ırkı sizce nasıl bir ırk?Bu Vaal döküntülerindeki karanlık sizce neden oluşmuştur(catalysm’in sebebi nedir sizce yani?),Doryani ile Malachai’yi karşılaştırırsak hangisi daha ilerdedir?Sorularınızın cevaplarını buraya tıklayarak verebilirsiniz!

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir