Valve’den açıklama! Niye CSGO da Oto Vac Yok ?

Herkese merhabalar arkadaşlar.

Son günlerde gündemde olan bi konuyu sizlerle konuşmak istiyorum. Bir çoğumuz FPS oyunu rekabetçi deyince direk aklımıza Cs Go yu getiriyoruz. Ve malesef çok fazla hile var oyunda. Bununla alakalı yaklaşık 1 hafta önce reddit de sorulan soruya karşılık geldi. Bende sizlerle paylaşmak istedim.

Redditde açılan konuda neden oto vac yok? Hiç değilse mevlanalar direk vac yesin diye bir ayaklanma oldu, gerçi hepimiz böle bir şey gelse rahatlıcaz, hiç değilse bi kısmından kurtulmuş oluruz düşüncesindeyiz, Valve gibi büyük bir şirket neden bunu yapmıyor diye itiraz ediyoruz fakat gelin birde bizim şirketimizde böle bir oyunda sıkıntı olduğunu ve ne yaparsak ilerde ne olacağını düşünelim.

İlk olarak mevlana konusunu ele alalım. Bununla alakalı şöyle bir savunmaları var o hilelerin yazılımcıları 13 yaşında html kodu ile gaza gelip hack yapmaya çalışıpda ordan burdan edindiği bilgi ile yapmadığı için yapılan mevlana hilelerde herhangi gibi bir algoritma veya düzene sahip değil. Yani her ne kadar incelerseniz inceleyin herhangi gibi bir düzene rastlayamazsınız. Tabi buna karşılık şöyle bir teklif sunmak olası. ”Sürekli bi tarafa dönen sağ veya sol algılandığında o maçda olmasa da sonradan banlansa ?” buna da şöyle bir cevap verilebilir. Günde ortalama olarak 1.000.000 maç atılıyor ve her maç 10 kişinin gözünden kaydedilse 10.000.000 sayıya çıkar. Bizim bu sayıda bir işlemi gerçekleştirecek bir alt yapımız veya bir sistemimiz yok malesef. Eğer derseniz ki alın 10.000 kişi iş olarak onlarda tespit edip banlasın. Şimdi önceden bahsetdiğim gibi bu işi yapabilecek sistemleri yok olsa dahi hile diye reportlananların 3/1 sadece hile çıkıyor. Ve bunları anlamak içinde en az 500 ila 1000 saat cs oynamaları, tecrübe edinmeleri gerek. Yani bunun içinde ayrı bir bütçe lazım çünkü bir Valve çalışanı yüzsüzlük yapıpda 1000 dolar askeri maaş gibi para vermesi beklenmez 🙂

2. olarak ise bu hilelere karşı sağlam bir koruma alınırsa hackerlar’ın Valve serverlerine karşı bir savaş açıcağını ve hiç kapatamııyacakları açıkları bulmalarından korkuyorlar. Ki bu büyük bir olası malesef.

3. olarak da bu teori kesinlikle bana ait resmi değildir haberiniz olsun, adamların yaptığı fakat sakladığı hiç bir bilgi vermediği Half Life 3 oyunu var bunun çıkması için de Cs-Go nun eskimesi lazım çünkü önceki makalemizde bahsettiğim gibi adamlar bu oyundan fazlasıyla para kazanıyor o makale yi okursanız daha iyi anlayacaksınız bu oyunun artık bir sonu gelmesi lazım. http://www.oyunlobi.com/half-life-3-ne-zaman-cikacak/ makaleye burdan gidebilirsiniz.

Merak etdiğiniz bir şey varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Valve’den açıklama! Niye CSGO da Oto Vac Yok ?” için 6 yorum

 • 22/02/2017 tarihinde, saat 13:23
  Permalink

  Artik bi care gelmesi lazim ama yapacak bir sey yok malesef

  Yanıtla
  • 22/02/2017 tarihinde, saat 18:03
   Permalink

   Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz, başka makalelere de göz atmanızı tavsiye ederiz.

   Yanıtla
 • 22/02/2017 tarihinde, saat 13:35
  Permalink

  Bilgilendirme için teşekkürler

  Yanıtla
  • 22/02/2017 tarihinde, saat 18:04
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz, önemli gelişmeler için takipte kalın.

   Yanıtla
 • 22/02/2017 tarihinde, saat 18:13
  Permalink

  Çok güzel bilgiymiş. Değerli paylaşımınız için teşekkürler. Sitenizi sıkı takip ediyoruz.

  Yanıtla
  • 22/02/2017 tarihinde, saat 18:38
   Permalink

   Makalemizi okuduğunuz için biz teşekkür ederiz. Takipte olduğunuz için sevindik. Umarız işinize yarayan makalelere göz atma fırsatınız vardır.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir