Türk Yapımı Oyun Mount & Blade II: Bannerlord

Selam OyunLobi Takipçileri;

Bugun sizlere 2 yıldır yapımı devam eden ama bir türlü piyasaya çıkmayan oyundan bahsedeceğim.Oyun en son GameCell 2016 da fuarda tanıtıldı ancak o günden bugün hala piyasaya sürülmedi. Bir çok iddia var bu konuyla ilgili yok oyun motorunda sıkıntı var gibisinden sıkıntılar olduğu söylendi.Ancak Armağan yavuz’un açıklamasıyla bu iddia boşa olduğu anlaşmıştı. Türk yapımı oyunun uzun sürmesiyle ilgili oyun çok geniş çaplı olduğu ve Türk arama motorlarıyla yerli imkanlarla olduğu dolasıyla ve ekibin kısıtlı imkanları olduğu için uzun sürdüğü bir teori idi.

 

Oyun yakında zamanda Steam’a eklendi ve tanıtıldı . Ancak Oyunun cıkış tarihi hayla belli olmadığı bir teori ve tahmin daha oyun hazirana doğru çıkacağı söylendi.Ayrıca Armağan Yavuz’un açıklamalarında oyunu 2017 de bitirmek istiyoruz demişti ancak oyun hayla bitmedi gözüküyor yani bu yıl sonu yada ortasında oyunu oynamak mümkün olacak diye umuyoruz.Ayrıca TaleWorlds’ın daha önce yaptığı oyunlarda efsane oyunlardı bu onlardan daha güzel ve büyük bir hikaye sahip olacağı kesin.Bizde OyunLobi Ekibi olarak beklemedeyiz Oyun bir an önce çıkıp oyunu oynamak için sabırsızlanıyoruz.

 

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir