Türk Oyun Firması TaleWorlds #1

Merhaba OyunLobi Takipçileri:

TaleWorlds firmasi bizi uluslararası oyun sektöründe temsil ediyor ve cok güzel oyunlar yapıyorlar bu oyunları sırasıyla tarihiyle birlikte inceliyeceğiz.

Arkadaşlar öncelikle TaleWorlds bağımsız video oyunları yapan ve geliştiren bir Türk oyun firmasıdır.Ve bu şirket 2005 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Yaptığı oyunlardan sırayla kısaca bahsediceğim .

İlk Oyunu 2008 yılında piyasaya çıkan :

-Mount And Blade (2008)

Kısaca Oyun ;

Oyun Orta Çağ’da hayali bir mekan olan Kalradya’da geçiyor arkadaşlar. Oyun şahsen ilk cıkan oyun olmasına rağmen cok başarılı bir oyundu.Özgürce savaşabiliyor , derebeyi [komutan] olabiliyorsunuz yada güclendiğinizde direk krallığınızı kurabiliyorsunuz ancak bu iş oldukça zor 🙂

 

 

-Mount And Blade Warband (2010)

-Kısaca Oyun ;

Taleworlds firmasi hep aynı motoru bu oyunda da sürdürmüştür.Ancak bürsürü yenilikler ve bugları kalkmasıyla oyun dahada güzel bir hale gelmiştir.

 

-Mount And Blade Ateş ve Kılıç (2011)

-Kısaca Oyun;

Bu oyunda ise Oyuna yenilik olarak yeni harita ve yeni krallıklar gelmiştir.Ve Hikaye oldukca uzun bir oyundur. 17.YIL Avrupa’sında geçmektedir. Harita karadenizden İskandivanya’ya kadar uzanıyor arkadaşlar.

Oyundaki Krallıklar ;

  • 2Kazak Atamanlığı
  • Lehistan Birliği
  • Rusya Carlığı
  • İsveç Krallıgı
  • Kırım Hanlığı [Osmanlı]

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir