Telefon İle Bilgisayarı Kontrol Etme

OyunLobi takipçilerine merhabalar.

Bazı durumlarda bilgisayarı kontrol edemiyoruz veya uzakta olduğumuzdan kontrol etmeye üşeniyoruz mesela bir dosya indirirken televizyon izlemeye gidince dosyanın ne kadar yüklendiğini merak edip gitmeye üşeniyorsanız veya bilgisayardan fazla anlamayan arkadaşlarınızı trollemek istiyorsanız doğru makaledesiniz.

Uzaktan bilgisayar yönetmeyi çoğunuz biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için Teamviewer ile çok kolayca bir bilgisayardan başka bir bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Fakat benim şimdi sunacağım haber bilgisayardan bilgisayara değil telefondan/tabletten bilgisayarı kontrol etmeniz için olacaktır. Öncelikle Google Play’e girip uygulamayı indiriyorsunuz. Uğraşmak istemiyorsanız buradan indirebilirsiniz. Aynı şekilde bu programı kullanmanız için kontrol edeceğiniz bilgisayarda da bulunması gerek. Bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Gerekenleri yaptıktan sonra nasıl kullanacağımıza geçelim.

Uygulamayı bilgisayardan açtığınızda karşınıza bu pencere gelecektir. ID kısmından 9 haneli sayıyı telefonumuzdan uygulamayı açarak giriyoruz.

Ardından bizden bir şifre istiyor. ID miz yazan pencerenin hemen altında şifremiz mevcut. Telefona şifreyi de girdikten sonra dilediğinizce kullanabilirsiniz.

İpucu:ID niz değişmez fakat programı her kapatıp açtığınızda şifreniz değişir.

 

 

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir