Pawn of the Dead’ın Görselleri Yayınlandı

Merhaba sevgili ve sayın OyunLobi takipçileri!

Bugün ki makalemizin konusu Türk yapımı oyun Pawn of the Dead’ın yeni görsellerinin yayınlanması. (As Bayrakları As As As) Aslan Game Studio’ya selamlar ve sevgiler!

Oyunun görsellerine geçmeden önce oyun hakkında biraz detay verelim; Oyun genel olarak bir satranç oyunu gibi gözükebilir, ama aslında çok daha fazlası…

Oyunda aynı satranç’da olduğu gibi 2 adet taraf var, Siyah ve Beyaz. Fakat bazı farklılıklar var, mesela Siyah taraf Yaşayan Ölüler (Zombiler) tarafından oluşuyor! Aynı şekilde siyah tarafla alakalı bir değişikliğe göre eğer bir siyah taş (yaşayan ölü), bir beyaz taşı (koruyucular/askerler/muhafızlar) yerse onu kendi tarafına, yani siyah(yaşayan ölü, zombi) tarafa çekiyor.

Oyun hem 3D hemde 2D şekilde oynanabiliniyor, ama ben şahsen size %100 3D modunda oynamanızı öneririm. Ayrıca oyundaki taşlar, taşların gerçek adlarına göre oluşturuldu. Yani, mesela oyundaki Fil karakteri, oyunda kafası Fil olan bir Rahip.

Oyunu Battle Chess isimli oyunun geliştirmiş hali olarak da yorumlayabiliriz.

Fakat oyundaki, bana göre en güzel şey oyunda bir senaryo olması. Oyunda yaklaşık 50 bölüm uzunluğunda süren bir senaryo var. Senaryomuza göre siz Beyaz Kral yani beyazların(koruyucular/askerler/muhafızlar) kralısınız. Ve amacınız siyah(zombiler, yaşayan ölüler) tarafından saldırıya uğramış krallığınızı kurtarmak. Ama o kadar sevinmeyin, oyun gerçekten çok zor. Ayrıca oyun sinematiklerle, yani animasyonlarla da hoş bir hava katan bir atmosfere sahip.

Oyun önce Steam (Bilgisayar, Mac, Linux) sonra ise İOS ve Android gibi platformlara çıkacak. Yani bu güzel oyunu mobilinizde de oynayabileceksiniz.

Bu arada yeniden Aslan Game Studio’ya teşekkürler, ayrıca firmayı Self adlı oyunlarından da tanıyanlar olabilir. Oyun ile ilgili yeni bir bilgi çıktığı zaman hemen yeni konu yazılacaktır, şimdilik görüşmek üzere! İyi Oyunlar ve İyi Bloglar. Eğer makale hakkında bir sorunuz ve ya sorununuz varsa yorum kısmından bize ulaştırmayı sakın unutmayın.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir