Oyuncuların En Çok Tercih Ettiği Chat Programları

Herkese merhabalar. Bu gün oyun oynarken en çok kullanılan ve tercih edilen chat (konuşma) programlarını sunacağım.

1-) Discord

İlk sürümü martın 6 sında 2015 de sunulmuştur. Son 5 ayda çok fazla yaygınlaşan bu program sade şık Team Speak ile Skype programlarının karışımı gibi ve kullanması çok kolay bir programdır. Dilerseniz kendi arkadaşlarınızı ekleyip kendi aranızda dilerseniz ücretsiz sunucu açıp belli bir toplulukla muhabbet, sohbet edin.

2-) Curse

Çok eskiden beri kullanılan ve günümüzde de ünlü streamer ların kullandığı ve hala daha yaygın olan Metin 2 lerde köy basarken anırarak konuştuğumuz ”lan olum xxmckral ben sana geri çekil demedim mi” laflarını işittiğimiz programdır. Gerçi şimdi baya bi yenilendi. Daha fazla bilgiye malasef sahip değilim

3-) Team Speak

Bu program da çok fazla kullanılan ve bayadır var olan Cs 1.6 oynarken baya kullandığımız emektar bir programdır. Hala daha kullanılmaktadır. Fakat bunda serverlere para vermek durumunda veya ücretsiz server ip si bulmak, araştırmak zorundasınız. Kolay kullanımı fakat biraz karmaşık tasarımı vardır.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir