Nintendo Online Servisi Daha Fazla Ayrıntı Yayınlandı

Nintendo Hesap web sitesini güncelledi ve güncellemeler, Switch için planlanan yaklaşmakta olan çevrimiçi hizmet hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkarıyor. Tam teşekküllü arkadaş işlevselliği, bu arada hizmet sunmanın bir parçası olacak gibi görünüyor – hizmet arkadaşlarınıza, kendisine bağlayabileceğiniz diğer hesaplara (Twitter veya Facebook gibi) dayanan bir tavsiye de yapacaktır.

Bu özellik tabii ki herhangi bir noktada devre dışı bırakılabilir (doğal olarak bu, bu işlevleri kullanarak eklediğiniz arkadaşlarınızı etkilemez). Temelde PSN ve Xbox Live’un sağladığı benzer özelliklerle aynı ve bu kez Nintendo’nun böyle bir şeyden çekinmediğini görmek güzel.

Aynı şekilde, Nintendo Hesap web sitesi, çocuk hesabı için ebeveyn denetimlerini ayarlamak ve yönetmek için kullanılabilir. Bunun, akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla ele alınabilecek her şeyin web sitesi aracılığıyla da ele alınabileceğinin bir göstergesi olup olmadığı görülecektir.

Son olarak, bunların hepsinden beklenmedik bir yararı, oyuncuların Nintendo Hesap ekran kimliğini istedikleri gibi değiştirebilecekleri, yani PSN’in hiç sunmadığı bir şey.

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir