En iyi Türk Youtuber’lar 2018

En iyi Türk Youtuber’lar 2018, Türkiye’de en çok kazanan Türk Youtuber’lar kimler? Türk Youtuberlar ne kadar kazanıyor 2018, Youtube üzerinden en çok kazananlar? Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Enes Batur ne kadar kazanıyor? Orkun Işıtmak ne kadar kazanıyor 2018, Oha diyorum kanalı ne kadar kazanıyor?

Türk Youtuber’lar ne kadar kazanıyor 2018

Youtube, denince artık akla ilk gelen şey para, Youtube artık video portalı seçeneğini bırakıp ne kadar para kazanılır? gibi soruların cevabının arandığı yer haline geldi. Bu şekilde düşünenlerin sayısının artması ise para kazanan kişilerin artması ile ortaya çıktı.

Bizim konumuz ise tam olarak ta bu Türkler Youtube üzerinden ne kadar kazanıyor? Türkler artık Youtube üzerinden çok para kazanıyorlar, bunun nedeni ise artık herkesin bu platformu daha fazla kullanması ile doğru orantılı bir hale gelmesi.

Ülkemizde Youtube üzerinden en çok kazanan kişi şuan için Enes Batur, Enes Batur’un bu kadar çok para kazanmasının nedeni ise insanların ne istediğini biliyor olması ve sürekli özgün videolar yüklemesidir. Durum böyle olmasa şuan filmde çekemezdi heralde değil mi? Enes Batur’un şuan toplamda 5,6 milyon abonesi bulunmaktadır. 5,6 milyon abone demek bir video yüklediğinizde 5,6 milyon kullanıcıya bildirim gitmesi anlamına gelmektedir. Bu da sizi Trend listesine yerleştirmek için yeterlidir.

 1.Enes Batur ne kadar kazanıyor?

Enes Batur 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 2.344.447.446 izlenme sayısına ulaşmış. Bu izlenme sayısı bu zamana kadar baya iyi bir para kazandığını göstermektedir. Şuan da popülerliği gittikçe de artmaktadır. 2018 yılı itibariyle yaklaşık olarak ayda 200 bin TL’nin üzerinde bir kazanca ulaşmış gibi görünüyor. Social Blade kayıtlarını aşağıdaki resim üzerinden de kontrol edebilirsiniz.

Enes batur ne kadar kazanıyor

2. Orkun Işıtmak ne kadar kazanıyor?

İkinci Türk Youtuber ise Orkun Işıtmak, Orkun Işıtmak ise Youtube üzerinden para kazanan diğer Youtuber’ımız. Şuan da 838.646.469 görüntülenme sayısına ulaşmış ve gittikçe de artan bir görüntülenme sayısına sahip. Abone sayısı hakkında bilgi verecek olursak eğer 4,1 milyon abone ile Enes Batur’u takip etmektedir. Toplamda kanalında 1,115 video yayınlamıştır, bu videoların tamamını özgün ve kendisi çekmektedir. Social Blade verilerine aşağıdaki resim üzerinden ulaşabilirsiniz. Orkun Işıtmak ise aylık 150 bin TL’nin üzerinde bir kazanca ulaşmış gibi görünüyor.

Orkun ışıtmak türk youtuber ne kadar kazanıyor

3. Oha Diyorum kanalı ne kadar kazanıyor?

Oha Diyorum kanalı ise listemizde 3. sırada yer alıyor 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 2.166.551.903 görüntülenme sayısına ulaşmış durumda. 3,8 milyon abone sayısı ile sürekli trend videolar listesinde kendisine yer bulmaktadır. Şuan için 2,184 video yüklenmiştir. Ortalama her videosu 1 milyonun üzerinde izlenme almaktadır. Social Blade verilerine göre aylık 200 bin TL’nin üzerinde para kazanmaktadır. Detaylı veri istatistiğini aşağıdaki resim üzerinden kontrol edebilirsiniz.

oha diyorum ne kadar kazanıyor 2018

Bu sıralama şu şekilde devam etmektedir.

YAPYAP video kanalı

Oyun Delisi kanalı

Net D

Duygu köseoğlu gibi isimler de listede yer almaktadır. Bizim buradaki amacımız birçok kullanıcının para kazanmak isterken diğer video kanallarını takip ederek, bilgi temin etmesidir.

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır?

Youtube üzerinden para kazanmak için öncelikle özgün videolar çekmelisiniz. Yukarıda ki kanalları takip ederek bilgi edinebilirsiniz. Bu kanallar sadece kendi özgün videoları ile belirli kitlelere ulaşmış kullanıcılardır. Bu kullanıcıların ortak noktası ise sürekli video yüklemeleridir. Süreklilik bu işte en önemli özelliklerden bir tanesidir. Günlük veya haftalık videolar ile takipçilerinizi kendi kanalınıza bağlayabilirsiniz. Farklı ortamlardan video çalarsanız Youtube hemen sizin kanalınızı kapatmaya gidecektir. Söylediğim gibi özgün ve süreklilik para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Kanalın içeriği tamamen size ait sizler hangi alanda video yayınlarsanız o alanda bir kitleye ulaşırsınız. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Sorularınız var ise yorum yapmayı unutmayınız.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

En iyi Türk Youtuber’lar 2018” için bir yorum

  • 29/03/2018 tarihinde, saat 01:23
    Permalink

    Bunlarin yanina birde Evakury kanalini ekleyin derim.. adam cok düzenli duzgun ve kaliteli bir youtuber olmaya aday.. kisa surede hayran kitlesi artanlardan..

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir