Discord Kullanımı

Herkese merhaba.

Öncelikle discord nedir ondan bahsedeyim. Discord son zamanlarda en çok tercih edilen chat programıdır. Burada oluşturulmuş bir sunucuya girip muhabbet edebilir veya bir sunucu açarak arkadaşlarınızı çağırabilirsiniz. Sunucu açmak ücretsizdir. Sunucu açmanız zorunlu değil bi kaç arkadaşı gruba davet edebilir ve hep beraber konuşabilirsiniz. Dilerseniz browser üzerinden indirmeden de kullanabilir veya Google Play, App store mağzalarından indirebilirsiniz.

Şimdi nasıl kullanacağınıza geçelim.

1-Resim değiştirme

Yukarıda gördüğünüz kısımdan en sağdaki çark remini seçiyoruz. 

Burada discordun kendi simgesi olacaktır bende MRX karakterinin fotoğrafı var oranın üstüne tıkladığınızda önünüze otomatik olarak windows dosya arama penceresi çıkıyor oradan resminizi seçebilirsiniz.

2-İsim Değiştirmek

Aynı şekilde ayarlar kısmına gelip kullanıcı adı yerine dilediğiniz ismi yazın ve şifrenizi girin fakat size bir tavsiye girdiğiniz başka serverler varsa onların kurallarına göz attıktan sonra değişiklik yapın.

3-Hesap Bağlama

Her zamanki gibi ayarlar kısmına girip oradaki bağlantılar bölümüne tıklayınız.

Buradan aktif etmek istediğiniz hesaplarınızı discord a bağlıya biliyorsunuz. Böylelikle o hesaplardaki arkadaşlarınızı discord da görebiliyorsunuz.

4-Ses Ayarlama

Siyah ile gösterdiğim bölüm sizin sesinizin ayarı, buradan yükseltip alçaltabilirsiniz.

Mavi ile gösterdiğim bölümde ise size gelen seslerin ayarını yapabilmeniz için olan yer.

Turuncu ile gösterdiğim bölümde sesinizin otomatik veya bas konuş ile gitmesini ayarlıyabiliyorsunuz.

Gri bölümde otomatik gidecek olan sesinizin hangi düzeyde gideceğini ayarlıyabilir arkadaşlarınızı mikrofonunuz dan gelen rahatsız edici hışırtıları engelleyebilirsiniz.

5-Streamer Modu

Streamer Modunu etkinleştirerek OBS veya XSplit açıldığında otomatik olarak discord hesabınız yayın modunu etkinleştirir ve arkadaşlarınız yayında olduğunu öğrenir.

6-Sunucu Ekleme

Yukarıda bulunan + sembolüne basıyoruz ve sunucu ekle seçeneğine tıklayarak girmek istediğimiz sunucunun linkini veya adını yazıyoruz.

 

7-Arkadaşlar la Sohbet Grubu Açma

Kırmızı ile göstermiş olduğum yeri en üste arkadaşlar gölümüne tıklayarak görebilirsiniz. Buraya tıklayıp dilediğiniz arkadaşlarınızı seçerek bir grup oluşturmuş oluyorsunuz. İster mesajlaşır isterseniz de sesli iletişim kurabilirsiniz.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Discord Kullanımı” için 2 yorum

 • 05/07/2017 tarihinde, saat 12:12
  Permalink

  Windows başladığında otomatik açılmayı nasıl kapatabilirim ayarlar bölümünde göremedim yardımcı olursan sevinirim

  Yanıtla
 • 11/07/2017 tarihinde, saat 22:41
  Permalink

  Öncelikle Bilgisayarın Sağ Alt Köşesindeki Üçgen Veya Ok İşareti Var Ya Ona Bas Discord Uygulamasının Amblemine Sağ Tıkla 3 Seçenek Olacak En Üstte Run Discord Run My Computer Start Diye Birşey Tikli Olur Onun Tikini Kaldır Sorun Çözülür

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir