CSGO’Da Yeni Oyun Motoru !!! (SOURCE 2)

Herkese merhabalar.

Çin’de yasaklanan CS:GO oyunu geçtiğimiz hafta bazı yenilikler ile tekrar çıktı. Çinde yapılan konferansta, Source 2 motoruna geçileceği dikkat çekti. Dota da yapılan güncelleme ile oyun motoru Source 2 ye geçmiştir. Ve oyunda performans artışı görülmüştür. Daha önceden 30 FPS alan bilgisayar güncellemeden sonra Source 2 motoru ile 69 FPS almıştır. Bu artış değeri 2 katından fazladır. Bu güncelleme ile 30 FPS alanlar artık akıcı bir oyun deneyimi yaşayacak 15 FPS alanlar ise hiç değilse doğru düzgün oynamaya başlayacaktır. Bu güncellemenin yaz aylarında olması bekleniyor. Aynı zamanda 64 tickrate den 128 tickrate geçileceği tahmin ediliyor. Hiç değilse Çin’deki konferansta böyle bir konuşma geçiyor. Bu yeni gelen oyun motoru ile de daha güçlü VAC sistemi getirileceği tahmin ediliyor.

Peki bu değişikliğin zararları ne olabilir ?

Öncelikle benim beklediğim Half-Life 3 oyunun un çıkartılmasını engelleyecektir. Çünkü güçlü bir teoriye göre Csgo devri bittiğinde yeni oyun motoru ile bu oyun piyasaya sürülecekti ve o oyunda serverlar 128 tickrate olacaktı fakat şuanlık bu teori geçersiz sayılıyor.

Çok fazla güç isteyen bir durum ile karşı karşıya kalacaktır Valve. Çünkü tickrate sizin hareketlerinizin veri olarak servere ulaştırılmasıdır.

Alışılmışın dışında bir oyun fiziği getirilirse profesyonel oyuncuların canını sıkacaktır.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

CSGO’Da Yeni Oyun Motoru !!! (SOURCE 2)” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir