Çin’e Karşı Protesto Olan Oyun: The_Wall

Herkese merhaba.

Çoğu oyunun üreticisi olan Çin’den bir oyun daha çıktı. Fakat haber olan olay bu değil kendi içlerinde yapılan protestoyu bu oyuna yansıtmaları haber oldu. Çin’de çoğu sosyal medya ya erişim engeli var. Her ne kadar da teknoloji ülkesi olsa dahi bu erişim engeli devam ediyor. Bu olayı göz önüne alan bir ekip The_Wall oyununu yapıyor. En büyük oyun platformu olan Steam’e sunuluyor bu oyun. Kısa sürede Greenlight da ilgi çeken oyun Valve tarafından onaylandı ve Steam’e sunulması için oyun yaratıcısı ile irtibata geçildi.

Oyunun çıkacağı platformlar:

PC, MAC

Oyunun içini ele alırsak duvarlar var ve savaşarak bu duvarları geçmeye çalışıyorsunuz. Sandığımız üzere bölüm duvarları kodlarla yazılımsal olarak kırılıyor. Onun harici bir fiziksel savaş içindesiniz. Oyun single-player. Görünüşe bakılırsa Türkçe dahil bütün dilleri destekleyecek veya alt yazı olacaktır. Oyun 3D fakat tepeden görüşlü. Oyun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

Sizlerin düşünceleri nelerdir. Sizce Çin halkını bu kadar engellemekte haklı mı haksız mı ? Bu konuyu yorumlarda tartışabilir ve düşüncelerinizi alabiliriz.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir