Call of Duty:WW2’nin Arkasındaki Vizyon

Merhabalar!

Geçtiğimiz saatlerde WW2 hakkında yeni bir video paylaşıldı.Bu video yapım ekibinin oyunun arkasındaki vizyonu hakkında bilgiler veriyor.Aşağıda videoyu izleyebilirsiniz.

Peki ya bu video ne diyor?

Bu sefer bu oyunda daha çok devlet,daha büyük fikir ayrılıkları var.

“1. Dünya Savaşına ilk başlarda Dünya savaşı deniliyordu ama bir jenerasyon sonra daha büyük,ve birçok yönden daha kötü bir savaşla bu ismi aldı.”

Bu oyunun yapmanın gurur verici olduğu cümlesinide duyuyoruz yapım ekibinden(Sledgehammer’dan).Bu oyunun her bir detayının incelendiğini,tarih kısmına çok iyi çalışıldığından,oyunun geçtiği mekanları dikkatli bir şekilde fotoğraflandığını söylüyorlar.Detaylara oldukça önem verildiğinden,hikayeyi onurlandırmanın kendileri için çok önemli olduğundan da bahsediliyor videoda.Oyunda gerçek tarihi olayların dikkate alındığının altını çiziyor yapım ekibi.Oyunda otantik savaşların yapılması için çalışıldığını,oyuncunun oyunu oynarken bir şey hissetmesini istediklerini ve bunun için çalıştıkları cümlesinide duyuyoruz videoda.

Oyunda karanlık ama güzel bir tarz kullanılmaya çalışıldığından bahsediyor oyunun sanat direktörü.Sadece havalı ve güzel değil,oyunun içine duygusal olarak çekecek şekilde olmasını istediklerinden de bahsediyor.

Oyunun geliştirme direktörü oyundaki bütün mekan tasarımlarının dikkatli yapıldığından bahsediliyor.Ayrıca silahların animasyonlarının,tankların,uçakların hatta şehirdeki kullanılmayan arabaların dahi çok dikkatli bir şekilde geliştirildiğinden bahsediyor.

Oyunun ses sistemi konusunda olabildiğince gerçekçi olmaya çalışıldığından bahsediliyor.Çevre sesleri,silah sesleri,diyaloglar basitçe tüm sesler olabildiğince gerçekçi ve insanı oyunun içine çekecek şekilde tasarlanmaya çalışıldığını söylüyor yapımcı ekip.

Yapımcı ekip bu oyunun yeni bir deneyim olacağını söylüyorlar ve bizi deli gibi HYPE BRUH HYPE moduna sokuyorlar.Ellerim titriyor dostlar ellerim!

Oyunun 3 Kasım’da çıkacağı konusunda bilgimiz var ancak klasik COD mantığına göre bir betası olabilir.Ayrıca yayıncılar tarafından oynanış videoları görebiliriz.Umarım beklentileri karşılayacak bir oyun olur!

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir