Call of Duty: WWII İle İlgili Bildiklerimizin Hepsi

Selamlar!

Bildiğiniz gibi COD:WWII ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor,bu durumda şu ana kadar bildiğimiz bütün bilgileri toplayalım dedik ve bu yazıyı yazıyorum(YAŞASIN!)

Ne Zaman Çıkacak?

COD:WWII bildiğiniz gibi Sledgehammer tarafından 3 yıldır geliştirme altında(bilmiyorsanız artık biliyorsunuz!),oyunun 3 Kasımda çıkması planlanıyor ancak COD oyunlarının birçok örneğinde PS4 erken-sipariş kullanıcılarının bir takım kapalı beta olayı olacağı muhtemel.Aşağıda resmi açıklanma fragmanını izleyebilirsiniz.

Singleplayer-Oyun Hikayesi

Oyunda Ronald ‘Red’ Daniels adlı 19 yaşındaki bir genç olarak oynuyoruz,memleketimiz Texas ve Polygon adlı bir sitenin ön-incelemesine göre Pierson ve Turner adlı kişilerin altında yaşıyoruz.Pierson ve Turner savaşla ilgili bazı kişisel felsefelere sahip kişiler.Diğer karakterlerde bildiklerimiz “Kadın Direniş Savaşçıları”,”Bir Afrika-Amerika birliği askeri”,bir İngiliz Subayı hatta bir çocuk!

Öyle görünüyor ki COD:WWII diğer oyunlara göre daha büyük bir çerçeveden bakacak savaşa.Sivillerle birlikte daha bi iç içe olup onlarında psikolojilerini anlamaya çalışacağız.Ayrıca oyunda o dönemde baya revaçta olan cinsiyetçilik,ırkçılık ve dinsel ayrımcılık epey görünür olacak.Sledgehammer tarihçi Martin Morgan ile çalışıyordu yani gerçeğe epey yakın olacak oyun.

Ayrıca oyunun yapımcıları “Her mermi için endişelenmeniz gerekli” diyor,7 mermi yiyip Cüneyt Arkın gibi “YIKILMADIM AYAKTAYIM!” diyemeyeceksiniz.

Multiplayer

Oyunun multiplayer kısmıyla ilgili pek bi bilgimiz yok,ama temel tüm oyun modlarını ekleyin derim ben(Deathmatch falan).Ayrıca elimizde yeni bir “War(Savaş)” modu var.

IGN’nin incelemesine göre Savaş modu “2 takım arasındaki asimetrik hikaye bazlı savaş” ve senaryolardan birisi ise Normandiya Çıkarması.Bu konuda da pek bilgimiz yok,ancak kesinlikle zevkli bir mod olacağa benziyor!

Co-op – Arkadaşlar Arası Oyun

Nazi zombileri!Evet COD’un zombilerinin nazi versiyonları.Bu konudada birçok söylenti var ancak kesinlik kazanmadan bunları paylaşmak saçma olur.

Herşeyi toparlarsak oyunun otantik olmasını istiyor oyunun yapımcıları,yenilikleri sitemizden takip edebilirsiniz!

Barış Taşcıoğlu

Ben Barış. Oyunlara karşı aşırı ilgili ve istekli birisiyim. Oyunlar ile ilgili sürekli kendini geliştiren ve yeni oyunlar peşinde koşan maceracı bir yazarım.

Call of Duty: WWII İle İlgili Bildiklerimizin Hepsi” için 2 yorum

 • 05/05/2017 tarihinde, saat 11:23
  Permalink

  Bu oyunun gelmesini beklemekten ciğerimiz soldu arkadaş. Sürekli aynı muhabbeti yapıp duruyonuz.

  Yanıtla
 • 05/05/2017 tarihinde, saat 20:14
  Permalink

  Değerli paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum. Birbirinden kaliteliler.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir