Anakart Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

OyunLobi Takipçilerine Merhaba.

Anakart alırken genelde bütçe kısılıp ram veya ekran kartına verilir. Aslında oldukça yanlış bir şeydir. Anakartınız ne kadar sağlıklı olursa içindeki bileşenler o kadar sorunsuz senkorize olur ve iyi bir performans çıkarır.

1-)Para dağılımı

1000 TL> 200 TL Anakart

2000 TL> 250-300 TL Anakart

3000-5000 TL> 400+ TL Anakart a para verilmelidir (bu sayılar 3 aşşağı 5 yukarı oynayabilir)

Şata patlı bir kasa almak yerine anakarta para vermenizi öneririm ortalama 200 tl lik kasa alıyor iseniz 250 300 tl anakarta vermelisiniz.

Eğer fiyat konusu tamam ise şimdi gelelim uyumlara.

2-)Uyum

İşlemci alırken hangi sokete sahip olduğuna bakmadan almayın çünkü onun gireceği yer anakart dır yani anakart en son seçilebilecek bir şey değil 4. (Ekran kartı, işlemci, ram) seçilecek bileşendir. Ayrıca DDR uyumuna da bakmalısınız. Yeni nesil sistem toplarken DDR4 anakart almanız çok saçma olur. Ve 2 ram slotu varken 4 lü ram kiti almanız da anlamsız olur.

3-)Girişler

Şuanda günümüzde en hızlı olan usb girişi 3.2’dir. 3000+ TL’lik sistem alıyor iseniz 3.0 usb girişi olmasına dikkat ediniz. Ayrıca özel LAN (İnternet Kablosu) girişi de olan bir anakart almaya özen gösteriniz. Tercihe göre Wifi li anakartlar da alabilirsiniz.

Bir sorunuz olursa yorumlarda belirtmeyi veya eleştiri yapmayı unutmayınız.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir