AKK Kalktı Sayılır !

Herkese merhaba.

Adil Kullanım Kotası (AKK) 2018 yılının Aralık ayında kaldırılacağını duyuran BTK o zamana kadar idare etmemiz için bir adım attı. 1 Mayıstan itibaren Gece 02:00’den Sabah 08:00’e kadar kullanılan internet AKK’ye etki etmeyeceğini açıkladı. Sadece bunla kalınmadı 1 Mayıstan itibaren artık hız düşürmeleri ile alakalı gelişme yaşanacak. AKK bittiğinde hızınız şu şekilde düşürülecek:

Bu gelişme geceleri bilgisayar kullananların yararına olacaktır fakat gündüz kullananlar da film, büyük dosyalar, oyun gibi AKK sömüren işlerini sabah işine/okuluna gitmeden önce yapmaya başlarlarsa büyük bir kısmı AKK’den sayılmaz (Tabi 1 saatlik bir indirme ise hiç bir sıkıntı çıkarmaz). Umarım ilerleyen zamanlarda Download hızı ile Upluad hızını dengeleyen bir kural getirilir. Fakat şuanda buna daha çok var gibi gözüküyor. Hepimizin isteği AKK’nin tamamı ile kaldırılması fakat bunun için de biraz sabretmemiz gerekiyor.

Oyunlobi sitesini takip ettiğiniz için teşekkür eder, düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

 

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir