2017 Türk Youtuberler Ne Kadar Kazanıyor ?

19
Türk Youtuberlar ne kadar kazanıyor 2018

Merhabalar OyunLobi Takipcileri:

2017 yılında Türk Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Türk youtuberlar ne kadar kazanıyor? Youtuber ne kadar para kazanır? Youtube en çok ne kadar para kazananlar ?

Youtube artık bir video portalından çıkarak tamamen bir ticaret alanı olmaya başladı diyebiliriz. 2017 yılında Türk Youtuberlar ne kadar kazanıyor bunları sizlerle inceleyeceğiz. Youtube artık o kadar büyük bir platform haline geldi ki, bir çok kişi hem eğleniyor hemde para kazanıyor.

Herkes tarafından kolay gözükse de Youtube üzerinden para kazanma işi o kadar da kolay bir iş değil emek ve farklılık istiyor. İnsanların neyi merak ettiğini ve farklılığınızı ortaya koyarsanız sizlerde çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Aşağıda listelediğimiz Youtober’lar gerçekten bu platform üzerinden para kazanmayı başaran ve hala daha kazançlarını artıran kişiler. Peki bu kişiler nasıl para kazanıyor derseniz, farklılıklarını ortaya koyuyorlar. İlginç ve eğlenceli videolar yükledikleri için ilgi görüyorlar. Belli bir abone sayısına ulaştıklarında ise işleri daha da kolaylaşıyor.

Eğer bende bir Youtube kanalı açmak istiyorum diyorsanız, ilk önce hangi alanda ve nasıl videolar yükleyeceğiniz seçmeniz gerek. Başkaları ne yapmış değil ben ne yapabilirim demeniz gerekiyor. İnsanlar ne istiyor, ben insanlara ne tür videolar çekerek kanalıma çekebilirim bunları düşünmeniz gerek. Para kazanmak bir o kadar kolay bir o kadar da zor.

Bugün Türk Youtuberlerin ne kadar para kazandıklarına bakacağız 🙂 Bunun yanı sıra Türkiye de en çok izlenen youtube kanalları adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

YouTuber – NDNG-ENES BATUR

ve
1-ENES BATUR

Türkiye’nin en yüksek aboneye sahip bireysel kanalı olan NDNG-Enes Batur toplam 3,195,927 izlenmesi var.Kanalına toplamda 1,346 video yükleyen Enes bu videolardan toplamda 1 milyar 997 milyon 891 bin 166 izlenme sayısına sahip. Şuanda 2017 Eylül ayı aylık kazancına bakarsak: 14.000 TL – 25.000 TL Aylık ücret alıyor. Bu ücretler tahmini olarak %70 doğrudur .Social Blade verilerine göre Aylık 10 bin dolar kazanan enes Youtube Türkiye de dolar üzerinden vermediği için bu para en az 10 bin TL oluyor diyebiliriz yani Enes Batur aylık 14 bin ve 25 bin TL rahat alıyor diyebiliriz .

Social Blade Verileri;

YOUTUBER – Orkun Işıtmak 

2-Orkun Işıtmak

Türkiyenin bireysel en cok aboneye sahip kanallarından olan Orkun Işıtmak’tan bahsedelim biraz.Orkun youtubeye  2010 tarihinde başladı.Orkunun toplam izlenme sayısı 677.184.192 Orkun şuana kadar Youtubeye 1.091 adet video atmıştır . Ve 3.7 milyon abonesi vardır. 

Orkun youtubeden aylık kazancı 4000 TL – 8000 TL

1. YOUTUBER – Burak Oyunda 

3-Burak Oyunda

2015 tarihine kadar Türkiyenin en büyük bireysel kanalı olan Burak Oyunda 2017 verileri ile Türkiyenin 3. Bireysel kanalı konuma geldi.Burak oyunda 2009 tarihinde youtubeye video atmaya başlamış bulunmakta ve o tarihden buguna kadar 841.376.489 izlenme almıştır.

Burak Oyunda’nın 2.6 Milyon abonesi bulunmakta. Burak Oyunda Youtube’den aylık kazancı : 2500 TL – 5000 TL

Bugün sizlerle Türkiye’nin en büyük 3 bireysel kanalını inceledik,ve ne kadar kazandıklarını hesapladık.Kendilerine başarılar dileriz.

YAKINDA KURUMSAL KANALLAR ADLI MAKALE . TAKİPDE KALIN .

19 Yorum

  1. Abi adamlar bu kadar çok kazanıyor. Bizde kazanmak için derslerimize çalışalım. Adalet nerede kaldı. Acaba bi youtube kanalı da biz mi açsak. Youtuber lar ne kadar kazanıyor diye merak ediyordum. Merakım kursağımda kaldı vallah.

  2. Youtuber olacak arkadaşlara söylemek istediğim bir şey şu ki eğer bu tarz içeriklere kalkışacaksanız mutlaka yabancı içeriğe yönelin bu kazanılanların 3 4 katını kazanırsınız.

  3. Yabancı youtuber’lar daha çok kazanıyor türk youtuber’ler o kadar kazanmıyor sanmıyorum bu kadar kazanabileceklerini.

  4. Abi Bu para yalan bu america lıların kazandıgı para türkler bu para yalan enes batur aylık 1000 tl falan kazanıyordur belki daha az

CEVAP VER